Gaziantep logo image
Neden Ya-Pa?

Ya-Pa 'da sınırları çocukların kapasitesi belirler.

Ya-Pa Eğitim Kurumları'nda çocukların bireysel özelliklerine ve ihtiyaçlarına göre  özelleştirilmiş programlar uygulanır. Gelişim takibi ve yetenek testleri sonuçlarında elde edilen sonuçlar çocuklar için özelleştirilmiş etkinlikler hazırlamak üzere kullanılır.

Neden YA-PA?

YA-PA Yetenek Temelli Eğitim Modeli uygular.

YA-PA'lı çocuklar eğitim programı içinde temel yetenek alanlarının desteklendiği etkinlikler gerçekleştirirler. Bu etkinlikler değerlendirilir. Çocukların ilgi ve yönelimleri tespit edilir, raporlanır.

YA-PA Aileleri çocuklarının baskın yetenek alanlarını bilirler.

Neden YA-PA?

YA-PA her çocuğun biricikliğine inanır.

YA-PA çocukları kendi potansiyellerini gerçekleştirebilecekleri bir program içerisinde yer alırlar. Hiç bir çocuk bir diğeriyle kıyaslanmaz. Her çocuk objektif değerlendirmelerle yetenekli olduğu ya da ihtiyaç duyduğu alanlarda desteklenir. bu destek zaman zaman küçük grup çalışmaları zaman zaman da bireysel çalışmalarla sağlanır.

Neden YA-PA?

YA-PA çocuklar kadar ailelerini de önemser.

YA-PA çocukların gelişimine odaklanırken, onların hayatlarındaki en önemli unsur olan ailelerin ihtiyaçlarını da göz önünde bulundurur. Aileler için çocuklarının  gelişimleri, eğitimleri ve ihtiyaçları ile ilgili konularda bültenler yayınlar, seminer ve eğitimler düzenler.

Neden YA-PA?

YA-PA menüleri titizlikle hazırlanır.

YA-PA Prof.Dr. Sıdıka Bulduk denetiminde hazırlanan menüleri sunar. Gıdalar günlük olarak temin edilir, uygun koşullarda hazırlanır ve servis edilir.

Neden YA-PA?

YA-PA çocukların gelişimlerini yakından takip eder.

YA-Pa çocuklarının gelişimleri ve baskın yetenek alanları yakından takip edilir. Objektif yöntemlerle değerlendirilir. Eğirim programı bu değerlendirmelere göre yapılandırılır. Değerlendirme sonuçları yılda 2 kere raporlanarak ailelerle paylaşılır.

Neden YA-PA?

YA-PA çocukları sağlık kurallarını bilir ve uygular.

YA-PA çocukları sağlığını korumak üzere dikkat etmesi gerekenler ve uygulamaları ile ilgili kuralları oyun yoluyla öğrenir. Gün içinde sıklıkla tekrarlayarak pekiştirir.

Neden YA-PA?

YA-PA öğretmenleri mesleki ve kişisel gelişimleri için öğrenmeye devam ederler.

YA-PA öğretmenlerinin gelişimlerini desteklemek üzere yıl içinde 2 kere öğretmen eğitimleri düzenler. Ayrıca öğretmenleri iş başında gözlemleyerek gerekli destek sağlanır.

  Kayıt Formu